Иван Русев започна с победа в Дъблин

Даниел Николов (вляво) отпадна, но Иван Русев продължава в Дъблин.
Снимка: Пейо Бойчинов

Българският бадминтонист Иван Русев записа престижна победа на старта на международния турнир в ирландската столица Дъблин, който е с награден фонд 15 хиляди долара.

Той се наложи над Тан Джа Дже от Малайзия с 21:14, 18:21, 21:19. Двубоят продължи 71 минути. В решаващия трети гейм Русев отстъпваше с 16:18 точки, но до края спечели пет от оставащите шест разигравания.

Тази вечер българинът, който е №151 в световната ранглиста, ще играе срещу датчанин на осминафинал. Съперникът му ще бъде излъчен в мача между сънародниците №5 в схемата Мадс Кристоферсен и квалификанта Мадс Мьолер.

Другият ни представител при мъжете Даниел Николов отпадна. Шампионът от Унгария миналата седмица отстъпи на Шираг Сен от Индия с 20:22, 10:21.