Реал и Барселона с успехи за Купата на Испания

Едер Милитао от Реал е изпреварил вратаря на Алксяно и бележи за 1:0.

Отборите на Реал (Мадрид) и Барселона се класираха за осминафиналите на Купата на краля, след като записаха победи над третодивизионни съперници.

За втора поредна година Реал започна участието си в надпреварата с гостуване на Алкояно, като преди години тимът от област Валенсия шокира Кралския клуб и го победи. Снощи играчите на Карло Анчелоти отново имаха затруднения, но все пак стигнаха до успех с 3:1, благодарение на късен гол на Марко Асенсио и автогол. Преди това Едер Милитао бе извел Реал напред, а Дани Вега изравни за домакините.

Напред продължава и носителят на трофея Барселона след успех над Линарес Депортиво с 2:1 като гост. Ветеранът Уго Диас даде преднина на домакините още в 19-та минута, а каталунците трябваше да чакат чак до 63-та минута за изравнителното попадение на резервата Усман Дембеле. Малко след това Феран Хутла вкара втори гол за Барса и донесе успеха на своите.

За осминафиналите на купата се класираха още тимовете на Валенсия, Майорка, Реал Сосиедад и Бетис.