Швьонтек преодоля Кърстя на АО и чака Канепи

| обновено на 24.01.22 в 15:12
Ига Швьонтек триумфира след края на срещата.

Седмата поставена Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис

Тя надделя в оспорват мач над румънката Сорана Кърстя след обрат с 5:7, 6:3, 6:3 за два часа и половина игра в Мелбърн.

Полякинята, шампионка от "Ролан Гарос" през 2020, загуби откриващия си сервис гейм, но върна брейка в осмия. Ига имаше сетбол в десетия гейм, но не го оползотвори и бе пробита от румънката в 11-ия гейм. След това Кърстя сервира успешно и поведе в резултата. Втората част започна с ранен пробив за Швьонтек, който обаче бе върнат моментално от опонентката й. Все пак, полякинята взе четири от следващите пет гейма и вкара мача в решителен трети сет.

Шьонтек първа стигна до пробив в третия сет, но Кърстя го върна. В крайна сметка, полската тенисистка отново влезе в добра поредица и след три поредни гейма намери място в четвъртфиналите в Мелбърн за първи път и за общо трети в турнирите от Големия шлем след двата поредни в Париж през 2020 и 2021 година.

Тя спечели 75% от точките на първи сервис и осем от девет на мрежата.

Швьонтек чака естонката Кая Канепи. Тя надигра много трудно втората ракета в света Арина Сабаленка от Беларус с 5:7, 6:2, 7:6(7) след 2 часа и 20 минути игра.

Сорана Кърстя е разочарова след поредната грешка.