ЦСКА София спечели в последната контрола с Царско село

Юрган Матай (№2) открива резултата за ЦСКА София.

Отборът на ЦСКА София победи с 3:0 Царско село в последната си контрола преди подновяването на шампионата в Първа лига, играна на стадион „Българска армия“

Преди нея „червените“ представиха отбора за пролетния полусезон. Новите попълнения са Браян Морено и Маурисио Гарсес.

Капитанът Юрген Матай откри резултата. В 24-ата минута нидерландецът изпревари сенегалския вратар на Царско село Ндиае след корнер и се разписа с глава.

Жорди Кайседо отбеляза останалите два гола в края на срещата. В 82-ата еквадорецът беше точен с удар от границата на наказателното поле. Той оформи крайния резултат в 90-ата минута след като засече с глава центриране около точката на дузпата и слаба намеса на вратаря.

Тибо Вийон от ЦСКА София беше контузен сериозно в 65-ата минута и веднага беше откаран в болница.

„Армейците“ ще започнат втория полусезон по-рано, тъй като още на 13 февруари играят срещу Локомотив (София) в отложен мач от 4-ия кръг. Царско село пък ще се изправи срещу Берое на 20 февруари.

Стартовите състави:

ЦСКА София: Бусато, Турицов, Лам, Матей, Мазику, Юга, Жеферсон, Йомов, Кери, Вилдсхут, Кайседо

Царско село: Ндиае, Кавдански, Николаев, Лукарели, Виртулини, Дзебли, Пулиезе, Коломбо, Мартинс, Мазела, Христов.