Джулия Терзийска на четвъртфинал в Порто

Джулия Терзийска
Снимка: Иво Димитров

Джулия Терзийска се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира за жени в Порто (Португалия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката, която премина през квалификациите, победи поставената под номер 4 в схемата и №191 в световната ранглиста Валентини Граматикопулу (Гърция) със 7-5, 6-3 за 1 час и 32 минути.

Терзийска направи решаващ пробив в 12-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе аванс от 4:1 и без проблеми затвори мача.

С четвъртата си победа в турнира софиянката заслужи 13 точки за световната ранглиста, където е №621 сега, както и 672 долара.

По-късно днес Терзийска и представителката на домакините Инес Мурта ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу италианките Татяна Пиери и Федерика Роси.