Барселона измъкна точка в каталунското дерби

Люк де Йонг (вдясно) изравни за Барса в самия край.

Отборите на Еспаньол и Барселона направиха равенство 2:2 в каталунското дерби от Ла Лига.

На стадион "RCDE" Педри попари домакините още във втората минута, но пет минути преди почивката Сержи Дардер изравни за Еспаньол. В 64-та минута "папагалите" стигна до обрат с гол на Раул де Томас и по всичко изглеждаше, че тимът ще стигне до първи успех за първенство в каталунското дерби от 2009 година насам, но в 96-та минута нидерландецът Люк де Йонг изравни с последното действие в мача.

В добавеното време бяха показани и три червени картона - на Нико Рибодо и Ману Морланес от Еспаньол, както и Жерард Пике от Барселона.

След това равенство тимът на Шави продължава да заема четвърто място в класирането с 39 точки, докато Еспаньол е на 13-та позиция с актив от 28 точки.