Надал и Медведев на победа от среща помежду си

Надал продължава без загуба през 2022 г.

Финалистите от Откритото първенство на Австралия по тенис Рафаел Надал и Даниил Медведев са на победа от нов двубой помежду им, този път на полуфиналите на АТР 500 турнира в Акапулко, Мексико.

Двамата с лекота се класираха за четвъртфиналите, като загубиха само по три гейма в мачовете си.

Шампионът от Мелбърн Надал се наложи с 6:0, 6:3 над „щастливия губещ“ от САЩ Стефан Козлов, който отстрани Григор Димитров в първия кръг. Испанският левичар доминираше напълно в мача и спечели първите седем гейма в него, както и последните седем точки.

Така Рафа подобри рекорда си от 2014 година за най-добър старт на сезона, като записа 12-а поредна победа.

„Малко странен мач. Козлов има различен стил от повечето тенисисти, така че трябваше да внимавам. Той имаше голям контрол от основната линия и игра умно“, похвали съперника си Надал.

Следващият съперник на испанеца е отново американец – Томи Пол.

Водачът в схемата Медведев пък надигра Пабло Андухар от Испания с 6:1, 6:2. Руснакът победи за 63 минути. Той направи четири пробива и не допусна нито един. Даниил вкара само 54 процента първи сервис, но спечели 88 процента от точките при разиграването му.

Ако вдигне титлата в Акапулко, Медведев със сигурност ще бъде №1 в ранглистата в понеделник за първи път в кариерата си.

На четвъртфиналите 26-годишният московчанин се изправя срещу японеца Йошихито Нишиока.