от 18.00 часа

Минчев игра едно полувреме, Кабаков вдигна 10 картона в Белград

Мартин Минчев (вдясно) игра едно полувреме за Спарта.
Снимка: Ройтерс

Българският нападател Мартин Минчев се появи през второто полувреме за Спарта (Прага), но помогна на чешкия тим само да стигне до гол за крайното 1:2 от Партизан (Белград) в турнира Лига на конференциите.

Минчев замени Якуб Пешек на почивката, след като Партизан водеше вече с 2:0 с двата гола на Рикардо Гомеш в 7-ата и в 24-ата минути. 30-годишният таран от Кабо Верде беше наречен феноменален, но в 65-ата минута българският съдия Георги Кабаков му извади втори жълт картон и го отстрани от терена. Чехите успяха да върнат едно попадение чрез Адам Хложек в 85-ата минута, но сърбите отиват на осминафинал с общ резултат 3:1.

Кабаков, който ръководи мача с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков, извади общо девет жълти картона и един червен.