Наполи излезе начело в Италия след драматичeн успех

Фабиан Руис (№8) ликува, след като е вкарал победния гол за Наполи.

Наполи стигна до драматичен успех с 2:1 над Лацио в гостуването си на "Олимпико" от 27-ия кръг на Серия "А". Така футболистите на Лучано Спалети се изкачиха на върха в класирането, като имат равни точки по 57 с втория Милан. Лацио остава на седмото място с 43 точки.

Домакините имаха инициативата през първата част, но пропусна няколко добри възможности да поведат в резултата. Луис Алберто и Сергей Милинкович-Сaвич не можаха от непосредствена близост да преодолеят Оспина. Колумбиецът отрази и удар на Чиро Имобиле.

Наполи нанесе своя удар в 62-ата минута. Лоренцо Инсиние получи пас пред наказателното поле, отправи удар от движение, който попадна неспасяемо в левия долен ъгъл на вратата пазена от Стракоша.

Лацио стигна до изравнителен гол в 88-ата минута, когато Педро с мощен удар от границата на наказателното поле порази целта.

Наполи нанесе своя удар в последната от четирите минути добавено време на срещата. Фабиан Руис със страхотен изстрел извън наказателното поле вкара за крайното 2:1.