от 15.00 часа

България отстъпи на Австрия за "Били Джийн Кинг къп"

Изабелла Шиникова

Отборът на България по тенис за жени загуби двубоя срещу Австрия от първа група на Евро-африканската зона на турнира "Били Джийн Кинг къп" в Анталия, Турция, след като отстъпи в мачовете на единично.

Във втория Изабелла Шиникова загуби срещу Юлия Грабер с 2:6, 3:6 след 67 минути игра.

Двубоят започна с разменени пробиви. След това Грабер направи още два брейка – в четвърти и в заключителния гейм, за да спечели частта.

Австрийката направи брейк за 3:1 в следващия сет. Шиникова го върна, но допусна нов пробив за 4:2 и до края на успя да навакса.

По-рано, в първата среща Джулия Терзйиска загуби с 1:6, 4:6 срещу Синя Краус.

Мачът на двойки между Шиникова и Терзийска срещу Барбара Хаас и Крауз пък беше отложен за неопределено време и ще започне със закъснение заради дъжд.

Втората среща на България в група "Б" на турнира е срещу Хърватия утре, а другите съперници са Швеция, Словения и Грузия.