Денислава Глушкова продължава в Париж

Денислава Глушкова и треньорката ѝ Биляна Павлова.
Снимка: Личен архив на Д. Глушкова

Денислава Глушкова се класира за втория кръг при девойките на Откритото първенство на Франция по тенис.

Българката продължава, след като съперничката ѝ Шарлот Кемпенaерс-Поч от Австралия се отказа  заради усукан глезенпри резултат 7:5, 3:6 след 2:16 часа.

Глушкова изпусна преднина от 5:2 в първия сет и го загуби с 5:7. Тя пропиля три сетбола при 5:4 и свой сервис. Във втората част българката спечели четири поредни гейма, за да направи обрат от 2:3 до 6:3. След края на сета австралийката се отказа заради контузия.

"Жалко, че съперничката ми не успя да доиграе мача, но бях готово за три сета. В първия сет загубих концентрация и допуснах обрата, но след това поех контрола върху играта и се получи", коментира пред БНР Глушкова.

Това е второ участие за талантливата възпитаничка на Биляна Павлова на турнир от Големия шлем. В началото на годината Глушкова при дебюта си постигна две победи и стигна за третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Във втория кръг 18-годишната софиянка очаква победителката от днешния мач между седмата поставена Селин Неф (Швейцария) и Ела Зайдел (Германия)