Ергюнал Себахтин взе сребърен медал от европейското по бокс

Ергюнал Себахтин остана със сребро.
Снимка: БФБокс

Ергюнал Себахтин спечели сребърен медал от европейското първенство по бокс в Ереван. 21-годишният българин, който дебютира на толкова голям форум, се поздрави с второ място в категория до 48 килограма от шампионата в арменската столица.

Себахтин показа много добро ниво и качествен бокс, но в крайна сметка отстъпи с 1:4 съдийски гласа на коравия грузинец Сахил Алахвердови.

Талантът ни започна малко по-сковано, заради първия си голям финал в кариерата си. Той изостана в картите след първия рунд, но във втория показа голяма част от арсенала си. С бързи и точни действия Себахтин обърна развоя на срещата и всичко опря до финалния рунд. В него срещата бе равностойна, като една-две по-точни комбинации на грузинеца му осигуриха и успеха.

Така България завърши европейското първенство с три медала. Освен среброто на Ергюнал, с бронз се поздравиха Даниел Асенов (54 кг) и Хавиер Ибаниес (57 кг).