Неймар донесе победата на Бразилия в Токио

Неймар преминава през отбраната на Япония.

Суперзвездата Неймар вкара от дузпа за националния отбор на Бразилия по футбол при победата с 1:0 над Япония в контролна среща, която се игра в Токио. И двата отбора се подготвят за световното първенство в Катар, което започва през ноември.

Нападателят на Пари Сен Жермен се разписа в 77-ата минута, след като Уатару Ендо извърши нарушение в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка. Неймар с лекота реализира наказателния удар.

Отборът на селекционера Тите отново надигра с лекота противника, както стана и в предишната проверка срещу Република Корея за 5:1 в Сеул, когато Неймар се разписа на два пъти.

В друг двубой южнокорейците се наложиха с 2:0 над Чили. Резултата откри нападателят на Уулвърхемптън Хи-Чан Хуан в 12-ата минута, а звездата на тима Хюн-Мин Сон от Тотнъм оформи крайния резултат в добавеното време.

Чили завърши срещата в намален състав, след като в 52-ата минута Алекс Ибакаче получи втори жълт и съответно червен картон.