Меси вкара при дебюта на Галтие в Япония

Кристоф Галтие поздравява Лионел Меси за гола му.

Лионел Меси отбеляза гол, но Пари Сен Жермен трябваше да се потруди сериозно за успеха си над Кавазаки Фронтале с 2:1 в първия си мач от предсезонното японско турне.

Звездите в атаката на парижани Меси, Неймар и Килиан Мбапе стартираха от първата минута в неофициалния дебют на новия старши треньор на тима Кристоф Галтие пред 65 000 души на Националния стадион в Токио.

Меси откри резултата в 32-ата минута, но след множество промени през втората част, френският първенец вкара само още един гол след почивката, дело на резервата Арно Калимуендо. Шампионът на Джей лигата Кавазаки върна едно попадение в 84-ата минута, когато Кадзуя Ямамура бе оставен непокрит и се разписа с глава, за да гарантира напрегнати последни минути за ПСЖ.

Френският колос ще играе с още два японски отбора от Джей лигата до края на турнето си – срещу Урава Редс в Сайтама в събота, и срещу Гамба Осака в Осака идния понеделник.