Ливърпул загуби в последната контрола

РБ Залцбург (в бяло) спечели с 1:0 срещу Ливърпул.
Снимка: FC Red Bull Salzburg

Ливърпул загуби с 0:1 от РБ Залцбург в последната си проверка преди първия официален мач за сезона срещу Манчестър Сити за „Къмюнити Шийлд“.

Срещата се игра на стадион "Ред Бул Арена" в Залцбург, а младият талант Бенямин Шешко отбеляза победния гол.

Ливърпул започна мача с експериментален състав, в който преобладаваха млади играчи и такива, които по-рядко попадат сред титулярите. Новото попълнение Дарвин Нунес водеше атаката, а негов удар в 25-ата минута се отби от напречната греда.

В 31-вата минута РБ Залцбург откри чрез Шешко, който бе изведен от Окафор и без забавяне прати топката в мрежата.

В средата на второто полувреме Юрген Клоп пусна повечето си титуляри. Луис Диас, Александър-Арнолд и Роберто Фирмино направиха куп пропуски.