от 12.00 часа

Паула Бадоса на четвъртфинал в Сан Хосе

Паула Бадоса

Поставената под номер 2 в схемата на WTA 500 тенис турнира в Сан Хосе, щата Калифорния, на твърди кортове Паула Бадоса се класира за четвъртфиналите.

Испанката се наложи над американката Елизабет Мандлик с 6:2, 5:7, 7:6(5) за 2:31 часа игра. Бадоса бе по-убедителна на първи сервис и направи повече асове, но мачът срещу №240 в света Мандлик бе абсолютно непредвидим до края.

Тунизийката Онс Жабьор, която е под номер 3 в схемата, също се класира за най-добрите осем, като победи представителката на домакините Мадисън Кийс със 7:5, 6:1.

В другите по-интересни мачове американката Аманда Анисимова надигра чехкинята Каролина Плишкова с 3:6, 7:5, 6:1 за  час и 40 минути.

Рускинята Дария Касаткина победи без проблеми американката Тейлър Таунсенд с 6:4, 6:0.

По публикацията работи: Любомир Тодоров