Сестри Стоеви с убедителна победа на световното първенство

Стефани (вляво) и Габриела Стоеви спечелиха в 2 гейма на старта в Токио.
Снимка: BWF

Осмите поставени при двойките на световното първенство по бадминтон в Токио Габриела и Стефани Стоеви се класираха за третия кръг.

Българките, които са трикратни европейски шампионки, надиграха на Бак Ха На и Ли Ю Лим от Южна Корея с 21:13, 21:9 при първата си поява на корта в японската столица. Двубоят продължи 34 минути.

В началото мачът започна точка за точка, но постепенно сестри Стоева наложиха волята си и задължителната пауза дойде при11:7 за тях. Възпитаничките на Константин Добрев продължиха да увеличават преднината си и стигнаха до 20:13 и реализираха  още първия си геймпойнт след гръмотевичен смаш на Стефани.

Във втората игра картината не се промени. Българките доминираха и почивката дойде при 11:4. След това са заредиха дълги разигравания, едно от които включваше 48 удара, които по правило бяха печелени от Стоеви. Деветите в световната ранглиста поведоха с 20:9 и затвориха срещата при първата възможност след като перото на Ли спря в мрежата.

В следващия кръг сестрите от Хасково очакват победителките от мач между тайландска и френска двойка.