Мария Сакари е първата полуфиналистка във Форт Уърт

Мария Сакари продължава без загубен сет.

Мария Сакари си осигури за втори пореден сезон място на полуфиналите на финалния турнир на Женската тенис асоциация  на осемте най-добри през сезона с награден фонд 5  милиона долара.

Поставената  под номер 5 гъркиня надделя  над седмата Арина Сабаленка (Беларус) с 6:2, 6:4 за 97 минути на твърдите кортове във Форт Уърт (САЩ) и оглави класирането в група "Нанси Ричи" с две победи от два мача.

Сакари взе 9 от първите 11 гейма, но във втората  част Сабаленка успя да стигне до обрат от 0:3 до 4:3. С нова серия от три гейма гъркинята все пак стигна до успеха. Тя пристигна във Форт Уърт със само един успех над състезателка от топ 10 през сезона, а вече записа  два в първите си два  мача от турнира, след като на старта се справи с дебютантката Джесика Пегула  (САЩ) след два тайбрека.

"Ако не си достатъчно агресивен на корта, нямаш особени шансове. Ако бях по-пасивна, особено  срещу тенисистка като Сабаленка, която удря много здраво топката, просто щях да загубя. От доста време не бях записвала победи в по два сета над играчи от това ниво, така че съм доволна, чувството е ново. Мисля, че се представих впечатляващо, а усилената работа  най-после се изплаща", коментира Сакари.

В другата среща от групата втората поставена Онс Жабьор от Тунис преодоля колебливо начало и спечели срещу третата  Пегула с  1:6, 6:3, 6:3,  за да запише първи успех в кариерата си във финалния турнир на WTA.