от 07.00 часа

Лудогорец отстрани трудно десетима от Розова долина

Шампионите спечелиха трудно в Казанлък.
Снимка: ПФК Лудогорец

Шампионът на България по футбол Лудогорец надделя с 2:0 срещу тредовизионния Розова долина в Казанлък на препълнения стадион "Севтополис" и се класира на осминафиналите за Купата на България.

Победата не дойде лесно за елитния отбор. В края на първото полувреме домакините, водени от Атанас Апостолов, останаха с човек по-малко. Венцеслав Иванов получи втори жълт картон в 40-ата минута за влизане отзад на Иван Йорданов от Лудогорец, който трябваше да напусне терена контузен.

Вратаря на „розите“ Димитър Иванов спаси няколко опасни положение. В 60-ата минута обаче беше безпомощен, когато резервата Димитър Илиев след рикошет получи топката отляво и откри за гостите от Разград. В 72-ата Бърнард Текпетей улучи десния стълб зад вратаря.

Рик Джонатан се разписа в добавеното време след бърза контраатака и фиксира крайното 2:0 за Лудогорец.

В следващия кръг съставът на Анте Шимунджа очаква победителя от двубоя в събота Вихрен - Левски.

Стартови състави:

Розова долина: 12. Д. Иванов, 10. Сюнетчиев, 23. Вал. Иванов, 77. Вен. Иванов, 5. И. Иванов, 11. Колев, 18. С. Иванов, 66. Цв. Чахов, 8. Стоичков, 9 К. Чахов, 14. Ангелов

Лудогорец: 12. Слуга, 16. Фон Витри, 5. Терзиев, 15. Педро Енрике, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 82. Йорданов, 64. Янков, 20. Нонато, 37. Текпетей, 9. Игор Тиаго.