Eмисия новини
от 09.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

ФИФА отказва на Зеленски да говори преди финала на световното

Володимир Зеленски
Снимка: БГНЕС

Световната футболна федерация (ФИФА) отклони молбата на президента на Украйна Владимир Зеленски да направи видеосъобщение преди началото на финалния мач на световното първенство в неделя между отборите на Франция и Аржентина.

За това съобщи в петък телевизионния канал Си Ен Ен, като се позова на свой източник.

По информация на телевизията в офиса на Зеленски били удивени от отказа на ФИФА, като преговорите между двете страни все още продължават.

От централата призова на 4 ноември участниците на световното първенство да не се смесват футбола с политиката.


По публикацията работи: Любомир Тодоров
Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Най-четени