На финала на Мондиал 2022: Аржентина поведе с 2 гола, Франция изравни, Меси и Мбапе се разписаха за 3:3

| обновено на 18.12.22 в 19:39
Анхел ди Мария от Аржентина празнува, след като вкара за 2:0 по време на финала на Световното първенство по футбол 2022 между Аржентина и Франция на стадион "Лусаил" в Лусаил, Катар, 18 декември 2022 година.

Аржентина поведе с 2:0 срещу Франция след първото полувреме от финала на Световното първенство в Катар. Лионел Меси откри от дузпа 23-тата минута, а след това Анхел ди Мария удвои аванса на южноамериканците.

През второто полувреме отборът на Франция успя да изравни. За по-малко от 3 минути Мбапе вкара 2 гола.

Играят се продължения, като  Меси вкара за 3:2. А минути по-късно Мбапе отново изравни от дузпа за 3:3.

С появата си в стартовия състав днес Меси подобри рекорда за най-много мачове на световни финали. Той вече има 26, с един повече от легендарния германец Лотар Матеус.

Маркос Акуня отпадна в последния момент от титулярния състав на Аржентина. Николас Таляфико започна на негово място. Селекционерът на Франция Дидие Дешан пък извърши две смени още в 40-ата минута. Маркъс Тюрам и Рандал Коло Муани влязоха на местата на Оливие Жиру и Усман Дембеле.

По публикацията работи: Мария Йорданова