Манчестър Юнайтед на четвъртфинал за Купата на Лигата

Фред от Манчестър Юнайтед е отнел топката от защитник на Бърнли.
Снимка: Ройтерс

Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите на Купата на Лигата в Англеия, след като победи Бърнли у дома с 2:0 в мач от четвъртия кръг на турнира.

На "Олд Трафорд" домакините доминираха и поведоха в резултата в 27-та минута, когато Кристиан Ериксен се разписа от непосредствена близост след акробатична асистенция на Арън Уан-Бисака.

Бърнли имаше шанс да изравни в следващите минути, но Каземиро изчисти топката от голлинията след грешка на вратаря Мартин Дубравка. В 57-та минута "червените дяволи" стигнаха до втори гол след страхотна самостоятелна акция на Маркъс Рашфорд, който пробяга голяма част от терена и завърши със силен удар по диагонала. До края не паднаха повече голове и Юнайтед спечели с 2:0 за успешно завръщане към клубния футбол след повече от месец пауза.

Напред продължава и Нотингам Форест след победа над Блекбърн Роувърс с 4:1, но елитният Брайтън отпадна след загуба от Чарлтън след изпълнение на дузпи. (3:4).