Успехи на Медведев и Циципас в Мелбърн

Даниил Медведев връщаше и такива топки.

Руснакът Даниил Медведев се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Бившият водач в световната ранглиста и финалист от миналогодишното издание на турнира се справи със 7:5, 6:2, 6:2 с представителя на домакините Джон Милман. Двубоят продължи 2 часа и 20 минути, като почти половината от това време бе за първия сет, който бе единственият с интрига.

В него Медведев и Милман успяха по три пъти да спечелят подаването на противника в първите десет гейма на мача. Поставеният под номер 7 в схемата московчанин обаче успя да реализира и четвърти пробив за 6:5, с което да получи втора възможност да сервира за спечелването на откриващия сет, от която той се възползва.

В следващите два сета Милман, който в момента е на 140-о място в световната ранглиста, не бе в състояние да окаже сериозна съпротива на бившия шампион от Откритото първенство на САЩ и успя да измъкне общо само четири гейма.

В следващия кръг Медведев ще играе с американеца Себастиан Корда.

Победа над представител на домакините постигна и друг руснак - Карен Хачанов. Олимпийският вицешампион се наложи с 6:4, 5:7, 6:4, 6:2 над Джейсън Кублър.

Продължава и третият в схемата Стефанос Циципас.

Гръцкият тенисист преодоля австралиеца Ринки Хиджиката с 6:3, 6:0, 6:2 за час и 32 минути игра.

Стефанос Циципас

Циципас направи шест пробива в мача, като не допусна нито един. Той завърши с 30 печеливши удари при 17 непредизвикани грешки.

В третия кръг негов съперник ще бъде непоставеният Талон Хрийкспоор. В изцяло нидерландски сблъсък той надделя над №32 в схемата Ботик ван де Зандсхулп с 6:4, 6:4, 6:4.

Номер 20 Денис Шаповалов също е в трети кръг. Канадският левичар се наложи с 6:3, 7:6(3) 7:5 над Таро Даниел от Япония.