Дания и Хърватия завършиха наравно на световното по хандбал

Датската отбрана не позволява на хърватина Шарац да стреля към вратата.

С гол на Игор Карачич 36 секунди преди края Хърватия измъкна 28:28 (16:15) срещу защитаващия титлата си Дания в първия кръг в група 4 на втората фаза на световното първенство по хандбал за мъже в Швеция и Полша.

Хърватите, олимпийски шампиони от Атланта 1996 и Атина 2004, започнаха по-добре мача и взеха аванс от 13:9 през първото полувреме в Малмьо, но постепенно датчаните успяха да съкратят пасива си и изравниха при 19:19 малко след почивката, а до края мачът вървеше равностойно. Симон Питлик вкара 9 гола за световните шампиони, а също с 9 попадения за Хърватия се отличи Марин Шипич.

Африканският първенец Египет спечели срещу Белгия с 33:28 (22:15) и оглави класирането в групата с пълен актив от 6 точки. Дания е втори с 5, а на трето място с 4 пункта излезе Бахрейн след успех над аутсайдера САЩ с 32:27 (17:13). Хърватия е четвърти с 3.

В група 3 трикратният световен шампион Германия и Норвегия продължават с пълен актив от по 6 пункта.  Бундестимът надделя лесно над Аржентина с 39:19 (24:11) в Катовице, а скандинавците спечелиха срещу Сърбия с 31:28 (14:17), като наваксаха изоставане от 14:19 от началото на второто полувреме.