Нефтохимик и ЦСКА с лесни победи

Нефтохимик победи Берое
Снимка: НВЛ

Отборите на Нефтохимик и ЦСКА постигнаха лесни победи в първите две срещи от 13-ия кръг на волейболното ни първенство при мъжете.

Нефтохимик надигра с 3:0 гейма у дома Берое.

Бургазлии, които излязоха на второ място във временното класиране, имаха пълно превъзходство през целия мач и бяха особено убедителни в изявите си във втория и третия гейм.

В първата част домакините поведоха с 13:6 и затвърдиха аванса си при 25:21.

В останалите периоди от двубоя Нефтохимик категорично надигра старозагорци, които спечелиха съответно 10 и 13 точки във втория и третия гейм.

Отборът на ЦСКА се наложи над Черно море също с 3:0 в своята зала "Васил Симов".

Благодарение на спечелените три точки отборът на Александър Попов излезе временно на първо място в класирането, с мач повече от шампиона Хебър, който гостува в неделя на третия Левски София.

ЦСКА не остави съмнения в превъзходството си и в трите гейма.

Гостите от Варна успяха да поведат в резултата само в началото на мача, но "червените" направиха бързо обрат.

По публикацията работи: Петър Ненов