Айнтрахт е на четвъртфинал за Купата на Германия

Коло Муани (в червено) отбеляза 2 гола за Айнтрахт и подаде за трети.

Отборът на Айнтрахт ((Франкфурт) се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия по футбол след победа у дома с 4:2 срещу Дармщад.

Още в 6-ата минута Коло Муани откри резултата в полза на домакините, но Дармщад направи обрат с два бързи гола в рамките на две минути на австриеца Матиас Хонсак. В самия край на първата част Айнтрахт изравни чрез Рафаел Боре.

След почивката тимът от Франкфурт успя да стигне до два гола и да елиминира съперника си. Дайчи Камада реализира за 3:2 в 62-а минута след асистенция на Коло Муани, а в последната минута Муани вкара втория си гол в мача за крайното 4:2.

Преди това Фрайбург си осигури място на четвъртфиналите с победа 2:0 като гост на Задхаузен, а място в тази фаза на турнира намериха още Байерн Мюнхен, носителя на трофея РБ Лайпциг, Унион (Берлин) и Щутгарт.

Днес са последните два осминафинала Нюрнберг - Фортуна (Дюселдорф) и Бохум - Борусия (Дортмунд).