Санчо спаси Манчестър Юн от загуба срещу Лийдс

Джейдън Санчо (с червена фланелка) вкара за 2:2 в 70-ата минута.
Снимка: Ройтерс

Първият гол на Джейдън Санчо от септември насам не позволи на Лийдс да спечели на "Олд Трафорд", като Манчестър Юнайтед направи обрат от 0:2 до равенството 2:2.

Санчо бе извън игра през по-голямата част от сезона заради проблеми с физическата форма, но се появи от пейката, за да спаси точката и да удължи серията на Юнайтед без поражение у дома до 16 мача.

Лийдс уволни Джеси Марш в понеделник след серия от седем мача без победа в лигата.

Временният мениджър Майкъл Скубала имаше само една 20-минутна тренировка, за да се подготви за пътуването, като замалко да постигнат първа победа над Юнайтед от 2010 г. насам.

Уилфрид Ньонто даде перфектния старт на гостите само след минута, а автогол на Рафаел Варан удвои предимството им в началото на второто полувреме.

Двадесетият гол за сезона на Маркъс Рашфорд даде тласък на борбата на Юнайтед, преди Санчо да изравни в 70-ата минута. До края натискът на "червените дяволи" не доведе до ново попадение..

Точката оставя Юнайтед на трето място със седем точки по-малко от лидера Арсенал, който има изиграни два мача по-малко.

Равенството е по-ценно за Лийдс, който се намира на една точка от зоната на изпадащите.