от 07.00 часа

Реал Сосиедад надигра Еспаньол и се утвърди на третото място

Александър Сьорлот (в черен екип) вкара втория гол за Сосиедад в Барселона.
Снимка: Ройтерс

Отборът на Реал Сосиедад спечели с 3:2 при гостуването си на Еспаньол в 21-ия кръг на испанската Примера дивисион.

С успеха над застрашения от изпадане отбор на Еспаньол баските от Сан Себастиян прекъснаха серията си от три мача без победа, събират 42 точки и остават трети на две точки от Реал (Мадрид). "Белия балет" ще изиграе мача си от кръга срещу Елче утре. В класирането води Барселона с 56 точки, а Еспаньол е на 17-о място с 21.

Японецът Кубо откри резултата за гостите в 23-ата минута, пращайки топката в мрежата от хубаво воле, което засече след изпълнение на ъглов удар. Това е негов четвърти гол през сезона и първи от октомври месец насам.

Шест минути след началото на второто полувреме норвежкият гигант Сьорлот се разписа след подаване на капитана Микел Ойрасабал, а в 63-ата минута Кабрера си вкара автогол, за да поведе Сосиедад с 3:0.

Домакините опитаха да се върнат в мача до последно и усилията им бяха възнаградени от два късни гола. Серхио Дардер намали в 74-ата минута, а три преди края Брайън Овилан вкара втори гол.