Алкарас спечели първия си мач за годината

Карлос Алкарас

Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на тенис турнира на клей в Буенос Айрес, Аржентина, след като надделя над Ласло Джере в три сета с 6:2, 4:6, 6:2 за около два часа игра. Испанецът, бивш номер 1 в света, изигра първия си мач за 2023 година, след като дълго лекува контузия.

Алкарас, стартира ударно мача си със сърбина, правейки два пробива. Втората част бе изключително оспорвана и непредсказуема, като Джере в крайна сметка се добра до равенство в сетовете след много възможности за пробив и пред двамата тенисисти. Все пак, по-класният от двамата започна с брейк третия сет, а след това не изпусна контрола върху събитията на корта и се поздрави с победата при завръщането си.

В спор за място на полуфиналите той ще играе с друг сърбин – Душан Лайович, който елиминира представителя на домакините Камило Уго Карабели.