Хебър и Спартак (Варна) не успяха да си вкарат гол

Хебър не успя да вкара гол при завръщането си на стадиона в Пазарджик.
Снимка: ФК Хебър

В последен мач от 20-ия кръг на Първа лига Хебър и Спартак (Варна) завършиха 0:0 при завръщането на "зелените" в Пазарджик.

За домакините това беше първи двубой в елита на стадион „Георги Бенковски“ от почти 22 години.

През първото полувреме гостите бяха по-активни и владееха повече топката, но не стигнаха до нещо съществено. В последната минута на частта Октай Хамдиев от Хебър напредна от дясно и подаде по земя към Венсан Марсел, но ударът му бе отразен от вратаря Кристиано Фигейредо.

В 64-ата минута след корнер, изпълнен от спартаклии топката облиза напречната греда на Петър Дебърлиев. Десет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Нападателят Ивайло Михайлов получи втори жълт картон от главния съдия Радослав Гидженов. До края на мача натискът на Спартак не даде резултат.

В класирането Хебър е на предпоследното 15-о място с 13 точки, с 4 повече от последния Спартак (Варна).