Джорджи спечели титлата в Мексико

Шампионката Джорджи (вдясно) и финалистката Петершон.

Италианката Камила Джорджи завоюва четвърти трофей в кариерата си, след като спечели титлата на WТА 250 тенис турнира в Мерида (Мексико) с награден фонд 259 303 долара.

31-годишната Джорди победи на финала шведската квалификантка Ребека Петершон със 7:6(3), 1:6, 6:2 за 2:23 часа.

Италианката, която достигна до финала без загубен сет, преодоля пасив от 0:2 в третия сет и със серия от шест поредни гейма затвори мача. Тя записа 40 печеливши удара в срещата.

За Джорджи това е първа титла от Монреал 2021 и общо десети финал в кариерата. Това ѝ помогна да изкачи 22 места в световната ранглиста до номер 46.

Петершон достигна до номер 43 в ранглистата през 2019 година, когато спечели две титли. Но миналия сезон беше преследвана от контузия. Финалът върна шведката в топ 100 под номер 99, след като прелетя 41 позиции..