Лион е първият полуфиналист за Купата на Франция

Таляфико (№3) се отличи с две асистенции за Лион.
Снимка: Olympique Lyonnais - OL

Отборът на Лион се наложи над Гренобъл с 2:1 у дома и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Франция.

Отборът на Лоран Блан направи разликата още през първото полувреме с два идентични гола. Брадли Баркола откри резултата с глава след центираране на световния шампион с Аржентина Наколас Таляфико. В края на полувремето Таляфико отново асистира, а Жефиньо вкара хубаво попадение с плътен удар в левия ъгъл.

Четвърт час преди края на мача тимът от Лига 2 върна интригата, след като Амин Сбаи се възползва от грешка на защитата на домакините, финтира вратаря Лопес и вкара топката в празната врата.

Лион ще чака съперника си за полуфиналите, като все още в борбата за трофея са настоящият носител на купата Нант, Ланс, Марсилия и Тулуза.