Монтана с тежка загуба в Адриатическата лига

Отборът на Монтана загуби от Цинкарна Целе в мач от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени

Отборът на Монтана 2003 допусна поражение с 59:99 (13:24, 15:23, 19:24, 12:28) при гостуването си на Цинкарна Целе в мач от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Двубоят в словенския град Целе премина изцяло под диктовката на домакините. Цинкарна взе двуцифрен аванс още в края на първата четвърт при 20:10 и в нито един момент до края тази разлика не стана по-малка.

За тима от Целе, който е лидер в класирането, 22 точки вкара американката Сара Лумис, а 15 прибави Блажа Чех, като тя направи и 10 асистенции.

От Монтана се отличи Шерийн Съдърланд с 13 точки и 11 борби, Валерия Алексиева добави 12 точки, а с 11 завърши Борислава Денчева.

В класирането Цинкарна е на първо място с 11 победи и 2 загуби, докато Монтана е на четвърта позиция с 6 успеха и 6 поражения.

По публикацията работи: Георги Димитров