Виктория Томова на четвъртфинал в Търнава

Виктория Томова
Снимка: Ройтерс

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова е на четвъртфинал на турнира в Търнава, Словакия, който е в зала и с награден фонд 60 хиляди долара.

Водачката в схемата се наложи над квалификантката от Хърватия Леа Бошкович със 7:6(5), 3:6, 6:3 след 2 часа и 19 минути игра.

В първата част двете си размениха по три пробива и закономерно се стигна до тайбрек. В него по-опитната Томова стигна до сетбол при 6:5 точки и незабавно го реализира.

В следващата част 257-ата в света Бошкович направи брейк в откриващия гейм и до края не позволи да бъде застигната.

Виктория проби за 2:0 в решителния сет и после затвърди. При 5:3 тя сервираше за победата. Софиянката поведе с 40:15 и приключи срещата при първия си мачбол.

Така Томова си осигури 15 точки за световната ранглиста, където е на 91-ото място.

Слдващата съперничка на 28-годишната българка е осмата поставена белгийка Греет Минен.