Фаворитките печелят в Калифорния

Коко Гоф спечели на 19-ия си рожден ден.

Петра Квитова се класира за четвъртия кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка от сериите WТА 1000 в Индиън Уелс, щата Калифорния, с награден фонд 8,8 милиона долара.

Поставената под номер 15 Квитова се справи с 24-ата в схемата Елена Остапенко (Латвия) с 0:6, 6:0, 6:4 в изпълнен с обрати двубой между двете шампионки от Големия шлем.

Остапенко, победителка в "Ролан Гарос" през 2017 година, стартира отлично и спечели първата част с 6:0, но след това двукратната победителка на Уимбълдън през 2011 и 2014 година Квитова взе десет поредни гейма, за да изравни резултата в сетовете и да поведе с 4:0. Последва нов обрат и латвийката изравни за 4:4, но чехкинята реализира ключов брейк, след което затвори мача при собствен сервис.

За място на четвъртфиналите Квитова ще играе срещу поставената под номер 3 представителка на домакините Джесика Пегула, която навакса изоставане от 1:3 гейма в решаващия трети сет и елиминира 26-ата поставена Анастасия Потапова (Русия) с 3:6, 6:4, 7:5.

Друга американка - Коко Гоф, шеста в схемата, постигна победа в третия кръг над Линда Носкова (Чехия) с 6:4, 6:3 на 19-ия си рожден ден. Така тя ще играе срещу шведката квалификантка Ребека Петершон, която отстрани швейцарката Джил Тайхман с 3:6, 6:3, 6:1.

Миналогодишната финалистка и номер 7 Мария Сакари (Гърция) също достигна четвъртия кръг след 3:6, 6:2, 6:4 над украинката Анхелина Калинина. Сакари ще се изправи срещу номер 17 Каролина Плишкова (Чехия), която надделя над 11-ата поставена рускиня Вержоника Кудерметова с 6:1, 7:5.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия през януари и номер 2 в схемата Арина Сабаленка (Беларус) се класира без игра за четвъртия кръг след отказване на украинската квалификантка Леся Цуренко. Така тя очаква номер 16 Барбора Крейчикова (Чехия), която спечели срещу китайката Синю Ван с 6:2, 6:7(1), 6:2.