ЦСКА София с трудна победа над Спартак (Вн)

ЦСКА София - Спартак (Вн)

ЦСКА София постигна минимална победа с 1:0 срещу Спартак (Варна) и запази аванса си от четири точки на върха в класирането пред втория Лудогорец в Първа футболна лига. Очакванията за лесен успех на лидера в таблицата срещу последния не се оправдаха, като играчите на Саша Илич и хилядите по трибуните на "Българска армия" трябваше да треперят до последно.

ЦСКА изигра силни първи 15 минути и именно в този период Маурисио Гарсес отбеляза единствения гол в мача. С успеха "червените" събраха 60 точки и запазиха разликата от четири точки с Лудогорец. Спартак (Варна) остава на дъното с 12 точки.

ЦСКА София започна силно и още в началните минути Гарсес стреля опасно, но вратарят на Спартак изби в корнер, а след това и Християн Петров опита далечен удар, който премина встрани от вратата. Логично в 14-а минута "червените" поведоха след хубава атака отляво, завършила с центриране на Де Нойер към Туфегджич, който триково отклони към Гарсес, който оставен непокрит, стреля с левия крак във вратата. След попадението ЦСКА София намали темпото и позволи на Спартак да изнесе топката в по-предни позиции. В 33-а минута гостите от Варна имаха отлична възможност да изравнят, след като Жоао Марио се откъсна сам срещу вратаря, но Бусато майсторски скъси ъгъла и спаси.

Веднага след почивката ЦСКА София опита отново упражни натиск и Тобиас Хайнц бе близо до гол, но стреля в аут от удобна ситуация. В 51-а минута и Дюкенс Назон изпусна отлична възможност за гол. През втората част Спартак имаше шанс да изравни, но Бусато оттново се намеси решително при опит за удар на Родни Антуи.