Манчестър Сити разгроми Бърнли за купата на Англия

Ерлинг Холанд

Манчестър Сити разгроми Бърнли у дома с 6:0 в първия от четвъртфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. С хеттрик се отличи Ерлинг Холанд, който отново има основна заслуга за успеха на "небесносините", които са шесткратни носители на трофея.

Норвежкият нападател откри головата сметка за Сити в 32-ата минута. По-малко от 180 секунди след това Холанд удвои преднината за домакините, които имаха пълен контрол в двубоя срещу местния си съперник. Ерлинг Холанд, който вече има общо 42 гола във всички турнири през кампанията, оформи хеттрика си в 59-ата минута след добавка. Пет минути по-късно Хулиан Алварес покачи на 4:0 след асистенция на Кевин де Бройне, а Холанд беше заменен, получавайки почивка. 20-годишният Кол Палмър направи 5:0 в 68-ата минута, а четвърт час преди изтичане на редовното време аржентинецът Алварес се разписа за втори път за крайното 6:0.

По-рано през седмицата Манчестър Сити се наложи със 7:0 у дома срещу РБ Лайпциг в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига, а Ерлинг Холанд реализира пет попадения.

Днес Манчестър Юнайтед приема Фулъм в другия най-интересен четвъртфинал от най-стария футболен турнир в света.