Лацио взе дербито на Рим

Отборът на Лацио надигра с 1:0 състава на Рома

Лацио подчини Рома и триумфира с 1:0 в Дерби дела Капитале. Сблъсъкът от 27-ия кръг на Серия А беше решен от попадението на Матиа Дзакани през второто полувреме. „Джалоросите“ останаха с човек по-малко още в 32-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Рожер Ибаньес.

Руи Патрисио направи страхотно спасяване в 20-ата минута, отразявайки удара на Фелипе Андерсон.

Португалският вратар на Рома се наложи отново да демонстрира своята класа в 30-ата минута, спасявайки удара на Матиа Дзакани.

„Джалоросите“ останаха с човек по-малко на терена в 32-ата минута, след като Рожер Ибаньес влезе необмислено в краката на Сергей Милинкович-Савич и съдията Давиде Маса му показа втори жълт картон.

Луис Алберто нанесе много опасен удар в 53-ата минута, но Руи Патрисио имаше други планове и изби топката в корнер.

Педро Родригес направи чудесен пробив в 63-ата минута, след което остана сам срещу Руи Патрисио и стреля, но вратарят на Рома отново успя да избие топката в корнер.

Минута по-късно пред Фелипе Андерсон се откри много добра възможност, но Руи Патрисио отново бе на мястото си и спаси.

Лацио все пак поведе с 1:0 в 65-ата минута, когато Фелипе Андерсон асистира за попадението на Матиа Дзакани.

Николо Казале си отбеляза нелеп автогол в 67-ата минута, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада на Крис Смолинг в хода на атаката.

Иван Проведел направи блестящо спасяване в 77-ата минута, спасявайки удара на Леонардо Спинацола.

Пред Матео Канчелиери се откри много добра възможност в 85-ата минута, но ударът му в последния момент бе блокиран от защитник на Рома.

Така за първи път от 11 години Лацио постигна дубъл над Рома в Серия А.

Лацио излезе на второ място във временното класиране с 52 точки, докато Рома е пети с 47 точки.

По публикацията работи: Георги Димитров