от 07.00 часа

Чикаго и Оклахома на крачка от плейофите в НБА

ДеРозан (с топката) вкара 23 точки за успеха на Чикаго.

Зак ЛаВайн бе най-резултатен с 39 точки, а ДеМар ДеРозан добави 23, за да изведат Чикаго Булс до успех със 109:105 при гостуването срещу Торонто Раптърс в мач от Източната конференция.

Чикаго ще играе решителен мач с Маями Хийт в петък, а победителят ще се класира за първия кръг на плейофите в НБА, където съперник ще бъде Милуоки Бъкс.

Биковете преодоляха пасив от 19 точки през третата четвърт срещу Раптърс. Тройката на Патрик Бевърли при оставащи 5:07 минути изведе Булс напред с 96:93, преднина която те задържаха до края. Звездата на Торонто Паскал Сиакам наниза 32 точки за Раптърс, които получиха "дабъл-дабъл" от Фред ВанВлийт (26 точки, 12 борби) и Скоти Барнс (19 точки, 10 борби).

Чикаго спечели всичките си мачове срещу Маями в редовния сезон, като всеки двубой беше решен с поне осем точки разлика.

Джош Гиди записа 31 точки, 10 асистенции и 9 борби и Оклахома Сити Тъндър остана в борбата за място в плейофите на Западната конференция, като победи със 123:118 домакина Ню Орлиънс Пеликанс.

Шай Гилджъс-Алекзандър бе над всички с 32 точки и Лугуенц Дорт добави 27 за Тъндър, който ще гостува на Минесота Тимбъруулвс в петък вечер. Победителят ще бъде номер 8 в схемата на плейофите на Запад и се изправят срещу поставените на първо място Денвър Нъгетс в първия кръг на плейофи.

Брандън Инграм записа 30 точки, седем асистенции и шест борби за Ню Орлиънс.