Още два медала за България на европейското по борба

Абу-Муслим Амаев
Снимка: БФ Борба

Още два бронзови спечели България на европейското първенство по борба. Абу-Муслим Амаев и Семьон Новиков донесоха тези отличия за страната ни.

Абу-Муслим Амаев спечели първи бронзов медал за българските национали класически стил на европейското първенство по борба в Хърватия, след като победи турчина Мехмет Чекер в мача за трето място в категория до 63 кг. Така България вече има осем медала от Загреб 2023 - два златни, два сребърни и четири бронзови.

Амаев получи атака от партер в първата част и въпреки че вдигна Чекер, турчинът се измъкна от хватката и изравни за 1:1. Чекер моментално взе преднина за 2:1 и я запази до изтичането на трите минути. Във втората част обаче българският национал бе агресивен и първо изравни с една точка, след което направи две движения за по две точки до окончателното 6:2 в негова полза.

В последната за събота категория Семьон Новиков победи с 5:2 точки швейцареца Маниан фон Ойв и също спечели бронзово отличие на 87 кг.

Утре националите имат още две осигурени отличия с финалите на Едмонд Назарян на 60 кг и Кирил Милов на 97 кг.

По-рано днес Стефан Григоров отстъпи с 1:7 на румънеца Денис Михай за третото място при най-леките до 55 кг.

По публикацията работи: Светослав Табаков