Димо Кръстев вкара гол на финала за Купата на Италия до 19 г.

Димо Кръстев (вляво) изравни за Фиорентина на финала.
Снимка: violanews.com

Българският талант Димо Кръстев вкара гол за младежката формация на Фиорентина, но това не бе достатъчно и неговият тим загуби с 1:2 след продължения от Рома във финала за Купата на Италия по футбол до 19 години.

След нулево равенство в редовното време на стадиона в Салерно, Рома поведе в продълженията с попадение на Джулио Мизитано, но Димо Кръстев изравни за "виолетовите" в 97-а минута с глава след центриране от пряк свободен удар.

Малко по-късно българинът получи жълт картон за фаул срещу голмайстора Мизитано, а в 113-а минута напусна терена, заменен от Биаджети.

Две минути след излизането на Кръстев Рома стигна до победен гол. Отбеляза го гръцкият футболист Димитриос Керамицис, с което донесе купата на "вълците".