Атлетико измести Реал от второто място в Испания

Белгиецът Караско вкарва от дузпа за 4:0 за Атлетико (Мадрид).

Атлетико (Мадрид) победи с 5:1 гостуващия Кадис и се изкачи на второто място в испанското футболно първенство.

"Дюшекчиите" откриха още във втората минута чрез Антоан Гризман, а отново французинът бе точен за 2:0 в 27-мата минута. В началото на второто полувреме домакините вкараха още два бързи гола чрез Алваро Мората и Яник Караско от дузпа за 4:0, преди Чоко Лосано да реализира почетния гол за Кадис в 72-рата минута.

Още в ответната атака обаче Атлетико стигна до пети гол, който бе дело на Аржентинеца Наюел Молина.

С победата Атлети събра 69 точки и изпревари градския си съперник Реал, който има 68. Лидер в класирането е тимът на Барселона с 82 точки, като до края остават още пет мача.

В друг двубой от 33-тия кръг Хетафе взе важна победа с 1:0 над Селта в битката си за оцеляване в Ла Лига. Тимът от мадридското предградие стигна до успеха с гол на Енес Юнал от дузпа още в третата минута.

С победата Хетафе събра 34 точки и остава на 18-о място, точно под чертата, но 17-ият Валенсия също има 34 точки.

"Прилепите" стигнаха до равенство 1:1 при домакинството си на Виляреал.

Николас Джаксън даде преднина на "жълтата подводница" след час игра, но десетина минути след това Самуел Лино изравни за крайното 1:1.