от 07.00 часа

И Радослав Росенов остана без медал от световното

Снимка: архив БГНЕС

Двукратният носител на купа "Странджа" Радослав Росенов ще остане без медал от световното първенство по бокс за мъже в Ташкент.

В четвъртфиналите в категория до 60 килограма българинът загуби по точки от шампиона на Азия Мохамед Абу-Джайех от Йордания, като съдиите бяха разделени в решението си и това наложи допълнително преглеждане на срещата.

След първите два рунда на мача резултатът и в петте съдийски карти бе равен - 19:19, което е почти невиждано за среща на такова ниво. Росенов поведе с 3:2 гласа след първия рунд, в който боксовите похвати отстъпиха място на изчаквателните действия, а във втория Абу-Джайех се наложи със същия резултат.

В третата част българинът изглеждаше като по-активния боксьор и този, който търси победата повече, но в крайна сметка представянето му не успя да спечели доверието съдиите и те дадоха предпочитанията си на неговия съперник.

По публикацията работи: Владислав Стоянов