Победи за канадските отбори в НХЛ

Вратарят на Флорида Бобровски отразява акробатично удар на Нюландер от Торонто.

Джоузеф Уол спря 24 изстрела в първия си старт в плейофите, Мич Марнър и Уилям Нюландер отбелязаха головете, а Торонто Мейпъл Лийвс предотвратиха елиминацията, като победиха Флорида Пантърс с 2:1 като гост в мач 4 от полуфиналната серия в Източната конференция.

Нюландер бе облагодетелстван от пауърплей през втория период, Марнър вкара в средата на третия, а Уол направи останалото, като зае мястото на контузения титуляр Иля Самсонов.

Сам Райнхарт отбеляза за Флорида, а Сергей Бобровски успя да спаси 23 пъти. Пантерите все още водят в серията с 3-1, а мач номер 5 е в Торонто в петък вечер.

Райън Нюджънт-Хопкинс записа гол и асистенция, а Едмънтън Ойлърс победи Вегас Голдън Найтс с 4:1, за да изравни серията си (2-2) от плейофите в Западната конференция.

Ник Бюгстад, Евън Бушар и Матиас Екхолм също отбелязаха, докато Ойлърс изградиха преднина от четири гола през втората част. Конър Макдевид направи две асистенции, а Стюарт Скинър спря 25 изстрела.

Никола Роа се разписа в третия период за Лас Вегас. Адин Хил спря 29 удара в първия си старт в плейофите на НХЛ, след като игра няколко минути в двата от предишни мачове от серията.

Двубой номер 5 е в петък вечер в Лас Вегас, а шестата ще се завърне в Едмънтън в неделя.