Eмисия новини
от 15.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лаутаро Мартинес прати Интер на финала в Шампионската лига

Лаутаро Мартинес прати Интер на финала в Шампионската лига
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Интер е първият финалист в Шампионската лига по футбол за сезон 2022/23. В реванша от полуфиналите на турнира с Милан, тимът на Интер записа втора победа, този път с 1:0 и с общ резултат 3:0 елиминира градския си съперник. В герой за символичните домакини се превърна техният капитан Лаутаро Мартинес, който вкара победния гол в 74-тата минута след комбинация с Ромелу Лукаку.

На финала в Истанбул Интер ще играе с победителя от двойката между Манчестър Сити и Реал Мадрид. Преди реванша резултатът между тях е 1:1.

За Интер това ще бъде шести финал в Шампионската лига или предхождащия турнир за Купата на европейските шампиони. "Нерадзурите" имат три титли и два изгубени финала, като при последното си участие през 2010 г. победиха Байерн (Мюнхен) с 2:0.

Пред препълнените трибуни на стадион "Джузепе Меаца" първото опасно положение бе за символичните гости от Милан. Тео Ернандес отправи далечен удар, който обаче премина малко над вратата на Андре Онана.

В ответната атака Николо Барела се оказа на добра позиция, но стреля високо над вратата на Майк Менян. Милан пропусна отлична възможност да поведе в 10-ата минута. Браим Диас получи топката на скорост непокрит около точката за изпълнение на дузпа, но стреля слабо по земя и Онана спаси.

Камерунският страж на домакините въздъхна с облекчение в 38-мата минута, когато Рафаел Леао направи много опасен пробив по левия фланг, но диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда. Секунди по-късно и Менян изтръпна след удар с глава на Един Джеко, но френският страж на "росонерите" спаси.

През второто полувреме Милан не показа нищо интересно в атака, докато Интер пое изцяло диригентската палка. С влизането в игра на Ромелу Лукаку "нерадзурите" придобиха допълнителна мощ в атака. Така се стигна до 74-тата минута, в която Лаутаро Мартинес подаде към Лукаку, който събра трима защитници около себе си, след което върна на непокрития Лаутаро и той с удар с левия крак вкара единствения гол в мача.


По публикацията работи: Антони Йорданов
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна