Ковънтри на победа от влизане във Висшата лига

Футболистите на Ковънтри ликуват след успеха в Мидълзбро.
Снимка: Coventry City FC

Отборът на Ковънтри се класира за финалния сблъсък за влизане в английската Висша лига по футбол. Тимът победи Мидълзбро с 1:0 като гост в реванша от полуфиналния плейоф в Чемпиъншип. Първият двубой бе завършил при равенство 0:0.

Съперник на отбора във финала ще бъде Лутън. Мачът ще се състои на 27 май на стадион „Уембли“ в Лондон.

Победният гол за Ковънтри при гостуването на Мидълзбро бе дело на Густаво Хамер в 57-ата минута на срещата. Роденият в Бразилия полузащитник прати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините с неспасяем удар. В 71-ата и 82-ата минути той имаше още възможности да се разпише, но пропусна.

Ковънтри, който приключи на пето място в редовния сезон в Чемпиъншип, преследва завръщане във Висшата лига за първи път от изпадането си през сезон 2000/2001. Тимът може да стане първият, който се смъква от елита до четвърта дивизия и след това се завръща във Висшата лига, ако успее да се присъедини към Бърнли и Шефилд Юнайтед, които вече спечелиха местата си в елитната английска футболна дивизия, завършвайки съответно първи и втори в Чемпиъншип.