Стават ясни финалистите в ЛЕ и ЛК

Футболистите на Байер (в бяло) трябва да преодолеят пасив от един гол срещу Рома.

Отборите на Севиля и Ювентус ще изиграят тази вечер реванша си от полуфиналите в Лига Европа. След първия мач в Торино резултатът е равен (1:1), което на практика поставя днешния домакин като фаворит за класиране на финала. В другата полуфинална двойка съперници са Рома и Байер (Леверкузен), като „вълците“ извоюваха ценен аванс от 1:0 след своето домакинство.

Миналата седмица Севиля бе по-добрият отбор на терена на „Алианц Стейдиъм“. Юсеф Ен-Несири изведе гостите напред в 26-таминута при тотално надмощие за испанците през първата част. Резултатът тук можеше дори да бъде и по-изразителен. След почивката очаквано ролите бяха разменени и Ювентус бе много по-активният отбор в атака. Желаното изравнително попадение падна чак в 97-та минута, като негов автор бе резервата Федерико Гати.

През този сезон Байер (Леверкузен) напомня за славните европейски моменти. Съперник в полуфинала е Рома, който успя да вземе крехък ценен гол аванс преди реванша. Миналата седмица на „Олимпико“ видяхме абсолютно равностоен двубой. В крайна сметка домакинският фактор, атмосферата по трибуните и най-вече опитът на Жозе Моуриньо бяха ключови за постигането на тази толкова желана победа.

Днес ще се изиграят и реваншите от полуфиналите в Лигата на конференциите.