Байерн Мюнхен се провали пред своите привърженици

Байерн Мюнхен загуби с 1:3 след обрат пред собствена публика срещу РБ Лайпциг в двубой от 33-ия кръг от Първа Бундеслига.

Баварците все още се намират на първо място в класирането, но Борусия Дортмунд може да измести "червените" и държи съдбата на титлата в свои ръце.

Точен удар на Серж Гнабри даде аванс за шампионите в 25-ата минута на двубоя на "Алианц Арена".

През втората част "червените бикове" играха по-силно и достигнаха до обрат. Конрад Лаймер стреля силно под напречната греда в 65-ата минута след бърза контра, изравнявайки резултата. Осем минути след това Бенжамен Павар извърши нарушение в наказателното поле и Нкунку беше точен при отсъдената дузпа.

Силната игра на гостите продължи и те достигнаха до още един 11-метров наказателен удар след фаул на Нусаир Мазрауи. Доминик Собослай оформи крайното 3:1 след още едно точно изпълнение на дузпа.

По публикацията работи: Борислав Нинов