Лас Вегас спечели за трети път срещу Далас

Лас Вегас отново победи Далас

Ейдън Хил направи 34 спасявания и за първи път в кариерата си не допусна попадение в мач от плейофите, при победата на Лас Вегас с 4:0 над Далас като гост в третата среща от финалната серия в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Успехът бе трети пореден за Лас Вегас, който поведе с 3:0 победи в серията.

Иван Барбашев се отличи с гол и две асистенции, а Джонатан Марчесо, Уилям Къриър и Алекс Пиетранджело също се разписаха за гостите. Никълъс Рой добави две асистенции за Голдън Найтс.

Хокеистите на Лас Вегас отбелязаха три попадения в първите седем минути на двубоя, а Джейк Йотингер бе направил две спасявания преди да бъде сменен от Скот Уеджууд, който спря десет от 11 удара към него в оставащото време.

Марчесо отбеляза първия гол за аванс от 1:0, Барбашев покачи на 2:0, а Къриър увеличи преднината на Лас Вегас до три попадения след малко повече от 7 минути в мача.

Голдън Найтс записаха девети успех като гост в плейофите от настоящия сезон в НХЛ, ставайки осмият отбор с подобно постижение.

Следващият мач ще се проведе в Далас в нощта на 26 май.

По публикацията работи: Петър Ненов