от 09.00 часа

Нов в ЦСКА София изпусна дузпа и Гваделупа отпадна на "Голд къп"

Матиас Фаетон (вдясно) не успя от бялата точка.
Снимка: Ройтерс

Новото попълнение на ЦСКА София Матиас Фаетон изпусна дузпа и отборът му Гваделупа отпадна в груповата фаза на турнира на зона КОНКАКАФ "Голд къп".

Нападателят не успя да отбележи от бялата точка в края на мача при поражението с 2:3 от Гватемала и неговият тим остана трети в група D.

Гваделупа се нуждаеше от точка, за да се класира за директните елиминации и на два пъти повеждаше с голове на Гравийон и Плюман от дузпа.

Рубио Рубин изравни за 1:1 за Гватемала през първата част, а след почивката отново Рубин и Мехия направиха 3:2 за гватемалците, с което те завършиха на първо място в групата със 7 точки.

В 88-а минута Гваделупа получи право да изпълни втора дузпа в мача и зад топката застана Фаетон, но вратарят спаси удара му.

Съставът на Канада се класира напред като втори отбор от групата след победа над аутсайдера Куба с 4:2. Канадците завършиха с 5 точки, докато Гваделупа остана на трето място с 4 точки.

По публикацията работи: Любомир Тодоров